Adéla Paclíková – Mladá naděje Mladé Fronty

Projekt: Novináři

Zpět na projekty
 
01.03.2012

Ještě v polovině roku 2011 se Karel Randák rozčiloval, že ho MF DNES uvedla (pravdivě) jako zdroj, když zveřejnila fotky z Topolánkovy dovolené (tzv. kauza Toskánsko) a demonstrativně prohlašoval, že s MF DNES kvůli tomu už „nemluví“.

Pak ale, hrdost překousl a ke spolupráci se zavrženými novinami se vrátil. Metody práce s médii přitom hezky popsal v rozhovoru pro finmag.cz z července 2011: „Na každého se něco ušije. To není problém. Informací seženete spoustu a pak je stačí jen šikovně pospojovat, aby daný člověk na veřejnosti působil buďto jako úplný blbec, který si není schopný ani sám koupit rohlíky, anebo jako zločinec. Samozřejmě potřebujete kontakty v médiích. Ale to není problém.“

Za sparing partnera si v případě MF DNES vybral Adélu Paclíkovou, do nedávna bezejmennou novinářku, která texty pouze koncipovala svým kolegům a na kauze jízdenek Dopravního podniku hl. m. Prahy, kterou sleduje od počátku, si konečně tzv. udělala jméno. Symbióza jim funguje dokonale.

Iniciativa Vaše svoboda obdržela fotografie z jednoho z údajně mnohých setkání Adély Paclíkové a Karla Randáka nad jeho oblíbenými šikovně pospojovanými pavoučky a stesky nad tím, jak ho sleduje BIS.

 

Adéle Paclíkové přejeme hodně štěstí v její novinářské práci, ale doporučujeme, aby napříště řešila skutečné kauzy, a to s lidmi, kteří jsou v nich zainteresováni, nikoliv vykonstruované kauzy, které jí již „vyřešené“ zadává bývalý špión s pochybnou motivací.

Z takového průhledného spojenectví nový Janek Kroupa nevzejde.

Články Adély Paclíkové na stále stejné téma např. zde: http://zpravy.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=1218