Fakta mluví jasně: Lobbista Rittig se v kauze jízdenek ničeho nezákonného nedopustil

Projekt: Dopravní podnik Praha

Zpět na projekty
 
24.02.2014

„Ivo Rittig měl padnout na kauze jízdenek pro pražský DP. Celá kauza ale dostává vážné trhliny, takže tím, kdo se zřejmě bude smát, bude Rittig.

Ve zkratce, pražský Dopravní podnik nakupoval jednu jízdenku za 37 haléřů od firmy Neograph. Ta z této utržené částky posílala 17 haléřů firmě Cokeville Assets a odtud putovaly peníze Rittigovi. Protikorupční policie začala stíhat pět lidí a sám Ivo Rittig byl obviněn z praní špinavých peněz.

Do této záležitosti vstoupil mgr. Láska, poměrně nechvalně známý z různých nesmyslných obvinění a Nadační fond proti korupci miliardáře Janečka, který měl policii dodat důkazy v podobě výpisů bankovních převodů, což samo o sobě je zarážející (jak vůbec může soukromý nadační fond disponovat výpisy bankovních převodů jiných osob?).

Ve svém předchozím článku na toto téma jsem jasně psal, že se bývalého veksláka Rittiga nezastávám. Podle mne jde o člověka, který se pohybuje na hraně zákona, ne-li daleko za ní, ale nejdříve je nutné mu trestnou činnost dokázat a v případě jízdenek bude z obliga.

Nyní se začíná trochu vyjasňovat. Včera server iDnes ve svém článku konstatoval, že Dopravní podnik se zatím ke stíhání nepřipojil a má "překvapivý posudek", že Dopravnímu podniku žádná škoda nevznikla. Zase tak překvapivý onen posudek není.

 

Celý článek: http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6494-fakta-mluvi-jasne-lobbista-rittig-se-v-kauze-jizdenek-niceho-nezakonneho-nedopustil.aspx