JUDr. Petr Tomek z Policejní akademie České republiky v Praze, rozebírá, v čem jsou kroky ministrině Válkové v kauze Dohnal vadné.

Projekt: Kauza Dohnal

Zpět na projekty
 
18.04.2014

Odvolaný generální ředitel Petr Dohnal oslovil otevřeným dopisem ústavní činitele, aby upozornil na to, že je podle jeho výkladu odvolání nicotné a varoval před možností zpochybnění kroků jeho nástupce, pověřeného ředitele Pavla Ondráška. Důvody, proč jsou kroky ministryně spravednosti Heleny Válkové (ANO) nezákonné, sepsal Petr Tomek z Katedry soukromoprávních disciplín Policejní akademie ČR. Česká justice přináší jeho text v plném znění.

Ještě neutichly zbraně ve válce proti plk. Lessymu a dalšímu policejnímu prezidentovi brigádnímu generálovi Červíčkovi, a je tu válka další, tentokrát válka ministryně Válkové. Tentokrát je obětí této války další generál – generální ředitel Vězeňské služby České republiky brigádní generál Dohnal. Jistě máme všichni v povědomí, jaké zbraně byly použity proti policejním prezidentům. Nebyly to vždy zbraně povolené, ani čisté. Ale zbraně použité v poslední válce mají účinky zbraní hromadného ničení. Jedná se pochopitelně o zbraně v oblasti právní.

Celý článek na Česká justice.cz: DOKUMENT: V čem jsou kroky ministryně spravedlnosti v kauze Dohnal vadné? (18.4.2014)