Karel Randák a ÚOOZ

Projekt: Randákova skupina - Lidé

Zpět na projekty
 
25.03.2012

Chapadla Randákovy party zřejmě směřují přímo dovnitř zvláštních útvarů policejních sborů. Iniciativa Vaše svoboda obdržela další závažné informace o údajné nelegální spolupráci Karla Randáka s policisty ÚOOZ (Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu). Jeho kontaktními osobami, se kterými "si vzájemně pomáhá" dle námi obdržených informací jsou:

  • Pan Řečínský
  • Petr Hájek
  • A dokonce i samotný ředitel ÚOOZ Robert Šlachta.

Ten např. údajně Randákovi umožňuje volný přístup do prostor ÚOOZ  na pražském Perštýně, kde má ÚOOZ jednu ze svých služeben, přestože je jinak ke vstupu zapotřebí služební legitimace, kterou Karel Randák pochopitelně nemá, nebo registrace při vstupu.

Na ÚOOZ byl dle našich informací dokonce zřízen speciální odbor s líbivým názvem "Zločinecké struktury České republiky", jehož cílem však bohužel není odhalování skutečných zločineckých struktur, nýbrž shromažďování informací o vlivných, bohatých anebo jinak mediálně zajímavých lidech, a to za účelem jejich sdílení s vybranými novináři a Randákovou partou — to vše mimo dohled příslušného státního zastupitelství.

Dále jsme obdrželi identifikaci:

  • údajné klíčové kontaktní osoby Karla Randáka v BIS (bezpečnostní informační službě). Tato osoba ho údajně informuje o dění v BIS, a poskytuje mu nelegálně informace o bankovních účtech soukromých subjektů a o smluvních podkladech, které byly k transakcím bankám předány.
  • údajné klíčové kontaktní osoby Karla Randáka v ÚZSI (Úřadu pro zahraniční styky a informace). Tato osoba údajně Randákovi kromě informací o dění v ÚZSI např. nelegálně poskytuje také speciální SPZ pro potřebu maskování vozidel. Zároveň je tato osoba primo napojena na investigativních reportéra MfDnes Jaroslava Kmentu, přes kterého "vhodným" způsobem pouští informace Randákovy party do médií.

Identifikaci těchto osob s ohledem na ochranu utajovaných skutečností nezveřejníme, ale předáváme ji k dalšímu šetření příslušným orgánům. Prostřednictvím advokátní kanceláře byly v této věci již podány podněty na ÚOOZ i ÚOKFK (Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality).
O nepřípustnosti takových vztahů s aktivními členy Policie ČR a jejich vytěžování ve prospěch soukromé rozvědky hovořil plk. Tomáš Martinec, šéf Protikorupční policie ve Faktech Barbory Tachecí 13.3.2012.