Karel Randák, Karel Janeček: Omyl za více než 100 milionů korun (pokračování příspěvku „Zpackaná akce“)

Projekt: NFPK

Zpět na projekty
 
06.03.2012

Iniciativa Vaše svoboda tímto zveřejňuje text trestního oznámení, které advokátní kancelář Šachta & Partners a Ivo Rittig podali na Karla Janečka a Karla Randáka pro jejich nepodložená prohlášení uveřejněná na tiskové konferenci NFPK. Text trestního oznámení naleznete zde.

Dne 15.2.2012 prezentoval NFPK na své tiskové konferenci další sadu prohlášení mimo jiné obviňujících Iva Rittiga a advokátní kancelář Šachta Partners z vyvádění finančních prostředků z Dopravního podniku hl.m. Praha, tentokrát údajně přes kyperskou společnost Amuxalo Limited.

Materiály NFPK byly distribuovány pod názvem Krádež více než 100 milionů korun? a obsahují nepodložená a lživá tvrzení a grafy, např. graf označený jako „Schéma vyvedení peněz z DPP realizované AK Šachta&Partners” a uvádí, že 70 miliónů obrželi partneři v AK Šachta&Partners pouze za přeprodání zakázky.

Plný záznam této tiskové konference prohlášení naleznete zde

 

O několik dní později sám pan Randák existenci plateb popřel prohlášením v pořadu Hydepark, když řekl, že: “fakt je ten, že to nikdy nebylo řečeno … mohlo odtéct … ty peníze mohly odtéct z dopravního podniku, tam není napsáno, že odtekly... smlouvy byly zrušeny bez toho, že by tam skutečně to plnění bylo.”

Celý pořad České Televize Hydepark z 27.2.2012  naleznete zde


O dalším vývoji této nepovedené kauzy NFPK Vás budeme informovat.

Předchozí informace naleznete v příspěvku Zpackaná akce Randákovy skupiny.