Kde sídlí profíci z V97?

Projekt: Randákova skupina - Lidé

Zpět na projekty
 
14.09.2012

Iniciativa Vaše svoboda obdržela fotografie sílda údajne profesionální bezpečnostní společnosti V97 s.r.o.. Ač by se z informací, které jsme se v minulosti o společnosti mohli dovědět zdálo, že půjde o prestižní adresu, opak je pravdou.

 Jak informovala média (např. www.prvnizpravy.cz):

„Detektivní agentura patří Milanu Helíkovi a pracuje pro Randáka za peníze Nadačního fondu proti korupci.“

„Společnost V97 získala od nás grant ve výši jeden a půl milionu korun,“ cituje Respekt Karla Janečka z Nadačního fondu proti korupci (NFPK), jehož je Randák nejvýznamnějším představitelem a skrze který prezentuje své aktivity.

„Zkušenosti členů firmy využíváme v analýze materiálů, které dostaneme od občanů," prozradil dále Janček s tím, že tito "profesionálové" by měli odhalit, zda jim někdo nepodstrčí falešné informace, pomocí nichž by mohl fond kompromitovat. „Jinak je V97 soukromá společnost, která si vydělává i jinak než prací pro nás,“ dodal Janeček pro Respekt. Časopis také popisuje, že Randák si Helíkovu firmu pouze nenajímá, ale stojí i za jejím vznikem. Byl to on, kdo lidí z oboru svedl ke společné práci.

"Dal dohromady skupinu sedmi lidí z BIS, rozvědky a URNA, kteří loni na jaře založili firmu V97, najali si kanceláře v centru Prahy a začali pracovat. Jsou zčásti placeni Janečkovým fondem a dělají pro něj v podstatě totéž co v tajné službě: dostanou z Randákovy kanceláře dokument, prozkoumají otevřené zdroje, hledají informátory, analyzují a výsledky předají zpět na Malou Stranu," píše se v Respektu."