Mediální ikona mesiášského miliardáře dostává povážlivé trhliny

Projekt: NFPK

Zpět na projekty
 
11.04.2013

„Ještě loni na podzim byl Janeček doslova na koni. Objížděl republiku v rámci turné Pozitivní evoluce, v Havlově Lucerně si pak vychutnával (ve srovnání s regiony abnormální) zájem liberálních Pražanů, zatímco pár kilometrů vzdušnou čarou na jiném místě metropole se poblázněný (či posedlý?) zpěvák s černým kohoutem v ruce vyznával ze své víry v jakéhosi krále králů...

Pak následovaly přesně dva týdny mediálního zájmu, který byl vyšponován tímto podivným spojenectvím, než ho Karel Janeček, když ho vyhodnotil jako kontraproduktivní, raději zase rychle popřel a od Landy dal ruce pryč.

Od té doby můžeme sledovat Janečkovu bezradnost či spíše bezradnost těch, pro které pracuje. A není divu - v době vrcholící prezidentské kampaně byla mediálně řízená janečkománie záměrně upozaděna a "miliardář" se stáhl do ústraní, aby příliš nepřekážel ve hře o Schwarzenberga, která byla v danou chvíli mnohem důležitější. Zřejmě odpočíval a sbíral síly na další úkoly, které od svých řídících důstojníků dostane v době po prezidentské volbě. Jenže volby dopadly pro kruhy, kterých je Janeček reprezentantem, nanejvýše špatně - a nyní se jaksi neví, co a jak dál. Ukázalo se totiž, že Češi na manipulaci ve stylu barevných revolucí nejenže nevěří, ale co hůře - zpackaná prezidentská kampaň Američanů ve prospěch Schwarzenberga otevřela oči i těm, kteří ještě nedávno neměli žádné tušení o tom, že se tady nějaká vysoká hra hraje.

Navíc i Janeček sám svoji roli evidentně nezvládl, což je důvod, proč nám ho nyní - už poměrně dlouho - raději nechtějí ukázat.

 

Celý článek na http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/janecek--nebezpeci-zazehnano/