Mirek Topolánek o Randákově komandu

Projekt: Media

Zpět na projekty
 
02.05.2012

Bývalý premiér a expředseda ODS Mirek Topolánek vyzval ve svém otevřeném dopise z 13.4.2012 členy ODS, aby zastavili pád občanských demokratů. V takzvané Páteční výzvě kritizuje mimo jiné i benevolenci, se kterou současná politická scéna přistupuje k nezákonným fízlovacím praktikám „Randákova komanda“, populistickou „antikorupční hru“ a ochotu nechat se manipulovat médii. (Celý text Páteční výzvy naleznete zde: http://www.scribd.com/doc/89503943/Patečni-výzva-Mirka-Topolanka


Z textu vybíráme:

„… Proč ODS zcela rezignovala na obhajobu 1. Poděbradského artikulu: soukromí je nedotknutelné? Proč se podílí na přípravě zákonů prolamujících soukromí a nedělá nic proti tomu, aby bránila neblahé praxi rozšiřování kriminálního sledování, odposlechů a tajných nahrávek? Dokonce nebrání ani své vlastní členy před útoky ze strany VV-ABL, které jako koaliční partner mají na svědomí nelegální sledování a sbírání kompromitujících materiálů na činitele ODS. (Což se týká i afér místopředsedy Pavla Drobila a bývalého pražského primátora Pavla Béma). Proč nechá řádit nelegální Randákovo komando, nechá beztrestně osočovat stranu bývalými estébáky, nechala si vnutit populistickou antikorupční hru, bez skutečných hlubokých a systémových protikorupčních opatření ve směru redukce státní agendy, snížení míry přerozdělování, zmenšení objemu dotací, boje s korporacemi, novými „oligarchy“ a zájmovými skupinami? Proč ODS připustila totální rozvrat justice, vrcholící „třináctého v pátek“ ostudným soudním výrokem v cause Bárta?

Proč ODS zcela nepochopitelně opouští principy, které tvořily 20 let konstanty a poznávací znaky naší politiky? Principy, díky kterým nás lidé volili?

  • přistoupili jsme na "hon na čarodějnice", který nám vnutily VV, takže se realizuje jakási obdoba akce "čisté ruce" tentokrát v režii vlády vedené ODS.
  • přijali jsme tak princip kriminalizace politiky, jak ho prosazovala ČSSD a ODS ho už od dob Václava Klause důsledně odmítala.
  • začali jsme svou politiku v řadě případů řídit podle novinových titulků, což jsme nikdy nedělali, naopak jsme se nebáli držet svých zásad a dělat věci, které narážely na odpor mediokracie.

Jsem toho názoru, že pro dlouhodobou perspektivu ODS je nutné vrátit se k základním principům naší politiky…“ 

13. dubna 2012, pátek
Mirek Topolánek