NFPK vs. Tomio Okamura: Jedna nula pro senátora

Projekt: NFPK

Zpět na projekty
 
04.03.2013

Iniciativa Vaše svoboda to ví už delší dobu a bylo jen otázkou času, kdy podivné praktiky Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka a kontroverzního advokáta Václava Lásky prohlédne. Tím, kdo tentokrát na vlastní kůži pocítil špinavé metody NFPK je novopečený senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta ČR Tomio Okamura.

NFPK ústy projektového manažera Janusze Konieczného a Václav Láska začali totiž o senátorovi roznášet do médií informace o tom, že ačkoliv se tváří jako bojovník proti korupci, ve skutečnosti jím není. Argumentují, že v Senátu hlasoval proti zákonu, který měl rozšířit kontrolní pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu. Z veřejně přístupných stránek lze však dohledat, že Okamura hlasoval PRO.

„To, jak zástupci Nadačního fondu Karla Janečka a Transparency International ČR veřejně lžou, je skutečně děsivé a je zcela zřejmé, že zástupcům těchto organizací nelze bohužel věřit,“ říká v prohlášení Okamura. Že to procitnutí z euforie ale trvalo! Třeba dodat, že Tomio Okamura za toto křivé nařčení požaduje od obou institucí veřejnou omluvu.

Doufáme, že podobných osvícení mysli bude nadále přibývat.

Parlamentnilisty.cz: Okamura se naštval na miliardáře Janečka. Létala ostrá slova a tvrdé nařčení
Parlamentnilisty.cz: Okamura: Nadační fond a Transparency Int. o mě lžou. Žádám omluvu