Sitta, který svědčí proti Rittigovi v kauze DPP, byl obžalován

Projekt: Dopravní podnik Praha

Zpět na projekty
 
20.11.2014

Praha – Vladimíra Sittu, který v roce 2010 předal protikorupční polici důkazy v kauze údajně předražených jízdenek pražského dopravního podniku, obžaloval státní zástupce ze zneužití informace a postavení v obchodním styku. Sitta pracoval dříve jako obchodní ředitel společnosti Neograph. Pražské zastupitelství podává obžalobu i na Sittova otce, někdejšího generálního ředitele firmy.

"Obžalobu jsme podali na tři osoby. Jedné z nich hrozí pět až deset let odnětí svobody, ostatním dva až osm let," uvedla mluvčí městského zastupitelství Štěpánka Zenklová. Nezmínila jména nikoho z obžalovaných, z kontextu je však zřejmé, že jsou mezi nimi oba Sittové. Jako třetí obviněný v kauze podle dřívějších informací figuruje Martin Kohout, někdejší právní zástupce Neographu.

Podle mluvčí se případ zakládá na takzvaném selftradingu – jde o zneužití svého postavení ve více společnostech tak, že některé společnosti pachatelé znevýhodňují na úkor jiných. Obžalovaní takto údajně způsobili škodu přes pět milionů korun.

Celý článek na www.ceskatelevize.cz