Trestní oznámení na Karla Randáka

Projekt: Únik informací - Úřad vlády

Zpět na projekty
 
01.03.2013

Iniciativa Vaše Svoboda dlouhodobě pozoruje, jakým směrem se posouvá kauza výplatních pásek ukradených na Úřadu vlády pravé ruce premiéra Petra Nečase, šéfce jeho kabinetu Janě Nagyové. V souvislosti s touto kauzou padlo koncem října minulého roku trestní oznámení. Mezi dvěma obviněnými je i člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Randák.

Policie obvinila jednu z nyní již bývalých asistentek Jany Nagyové z vynesení citlivých materiálů mimo Úřad vlády. Ta je poté údajně předala do rukou Karlu Randákovi, který skrz ně měl vydírat i samotného premiéra. Když mu tento plán A nevyšel, přistoupil k podlému bodu B – zveřejnění. Jak typické pro nelegálního fízla.

Problémem ovšem nejsou přímo výplatní pásky – z Úřadu vlády se ztratily mnohem důvěrnější dokumenty, a to diáře Nagyové s rozpisem Nečasových schůzek, kontaktů a jiných důležitých údajů.

Jádrem problému tedy není jen „obyčejné“ zveřejnění platu s prémiemi premiérovy zaměstnankyně, ale především krádež informací, které podléhají utajení. Randákovi tak hrozí až pětileté vězení.

Na existenci Randákovy nezákonné party fízlů a na jejich praktiky iniciativa Vaše svoboda dlouhodobě upozorňuje. Tuto kauzu budeme samozřejmě dále sledovat.

Aktuálně.cz: Policie obvinila Karla Randáka z úniku informací

Prvnízprávy.cz: Nečas má problém. Zmizelé diáře Nagyové

Ihned.cz: U premiéra Nečase se kradlo více