Trestní oznámení v kauze úniku důvěrných informací klientů účetní společnosti Peskim s.r.o. a auditorské firmy Mazars Audit, s.r.o.

Projekt: Únik informací - Peskim, Mazars Audit

Zpět na projekty
 
25.04.2012

 

V únoru tohoto roku iniciativa Vaše svoboda upozornila na únik citlivých dat společných klientů účetní společnosti Peskim s.r.o. a auditorské firmy Mazars Audit, s.r.o. Připomeňme, že tato citlivá obchodní data byla společnostem pravděpodobně zcizena a následně evidována ve spisech Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Karla Janečka k pozdějšímu použití.

Cílem mělo být údajně podstrčení těchto informací médiím tak, aby došlo k účelovému spojení poškozených společností s tzv. pražskými kmotry a tedy jejich diskreditaci na trhu. Více informací zde: Kauza úniku důvěrných informací společných klientů účetní společnosti Peskim s.r.o. a auditorské firmy Mazars Audit, s.r.o. (1.2.2012)

Nyní v této kauze padlo první trestní oznámení, jehož text zveřejňujeme zde. Na naši výzvu se přihlásilo více než deset dalších poškozených klientů, kteří podání obdobného trestního oznámení rovněž vážně zvažují. O dalším vývoji kauzy Vás budeme informovat.