Zoufalí lidé dělají zoufalé věci

Projekt: Rittig - Válka s Bradáčovou

Zpět na projekty
 
26.03.2014

Prohlásil Ivo Rittig po svém prvním propuštění před pěti týdny. To ještě nemohl vědět, jak moc zoufalí státní zástupci jsou. Tento týden byl opět s ostatními obviněnými zadržen – jen proto, aby byl ještě tentýž den propuštěn.

Advokáti shodně tvrdí, že jde o šikanu ze strany policie a státních zástupců. Státní zástupci Borgula i Bradáčová prohlašují, že existují závažné důvody, proč si myslí, že obvinění utečou do zahraničí a budou se skrývat před trestním stíhání.

Důvody asi nikdy neuvedli, pravděpodobně ani při soudním stání, které proběhlo na Městském soudu Praha 5, který shledal odebrání pasů při prvním zatčení jako neopodstatněné a rozhodl o vrácení pasů obžalovaným, stejně tak je asi neuvedli při dalším rozhodování o vzetí obviněných do vazby, jelikož jim soud nevyhověl.

Je nutno připomenout, že kauza se táhne už dva roky, obvinění i svědci mají za sebou už desítky hodin při podávání vysvětlení. Následně v pozici obžalovaných vypovídali několikrát na policii a byly jim prováděny prohlídky doma, v kancelářích, u jejich známých, příbuzných.

Jak je možné, že po tak dlouhé době a tolika úkonech policie stále nemá v rukou hmatatelný a použitelný důkaz, který by ji ospravedlnil k odebrání pasů či vazbě? Nemůže to třeba být tím, že žádné důkazy neexistují?

I přesto, že policie nemá žádné důkazy, žádné svědky a za poslední půlrok nepřišla s ničím novým, mají státní zástupci pocit, že Rittig a spol. chtějí někam utíkat.

Závěr?

"Vrchní státní zástupce Borgula by se asi měl začít dlouhodobě léčit v psychiatrické léčebně“ Prohlásil Ivo Rittig při svém propuštění.